Pohanková strava pro hubnutí

Dodržováním této stravy můžete za dva týdny zhubnout až 12 kilogramů.

Průměrný obsah kalorií je 970 kcal za den.

Toto je známá mono dieta a zároveň jedna z nejjednodušších. Základem celého jídelního lístku je pohanková kaše. Tato dieta není krátkodobá, trvá dva týdny. Jedná se o velmi efektivní dietu: pokud se jí budete držet, můžete zhubnout 12 kilogramů nebo více. Počet ztracených kilogramů závisí na nadváze: čím více je, tím rychlejší a silnější bude proces hubnutí.

kolik kilogramů můžete zhubnout na pohankové stravě

Pokud vaříte pohankovou kaši podle jídelníčku pohankové stravy, bude mít od 70 do 169 kilokalorií. V tomto chápání dává pohanka pocit sytosti. A tady je dobrá věc: neexistují žádná omezení ohledně množství kaše spotřebované za den.

Pohanková kaše obsahuje dostatečné množství draslíku, hořčíku, vápníku, železa. Dostatečně velké množství rostlinných bílkovin o obsahu 5, 93% a také vitamíny maximálně snižují vedlejší účinky stravy na lidské tělo. Dodržováním této stravy nebudete pociťovat nepohodlí ani potíže. Navíc: každý den pocítíte nával síly a živosti, budete se cítit v pohodě. S tak dobrými „důsledky" můžete snadno vyloučit z pohankové stravy čistě bílkovinné složky (například maso nebo ryby).

Hlavní a jednoduše povinný požadavek takové stravy: úplné vyloučení jakéhokoli koření nebo omáček, musíte se vzdát rovnoměrné soli a cukru.

Další důležitý bod: nemůžete jíst čtyři hodiny před spaním - to je klíč k úspěšné a nezbytné dietní akci k dosažení vynikajících výsledků.

Vaření kaše

Pojďme tedy začít: pohanka musí být vařena po celý den. Nalijte půl kilogramu obilovin s vroucí vodou (1, 5 litru) a pak obal přes noc zabalte do kaše do deky. Poznámka: pohanka pro tuto dietu nelze vařit. Toto množství vařené pohanky stačí na den s hlavou. Poté, co pochopíte, kolik toho můžete za den sníst, uvaříte správné množství. Na konci diety zpravidla budete konzumovat velmi málo - 100 gramů je dost.

Ráno se pohanka promění na obyčejnou kaši - musíte ji jíst celé dva týdny. Možná nebude veškerá voda absorbována, pak ji prostě vypusťte a příště použijte trochu méně horké vody.

Existuje další způsob, jak připravit takovou kaši, ale v termosce. Bude to trvat jen 35-40 minut.

Jídelní lístek

Nejběžnější metoda: kromě základny, tj. Pohanky (a můžete ji doslova jíst, kolik chcete), můžete vypít jeden litr nízkotučného 1% kefíru denně (ale ne více, méně je možný). Samotný kefír můžete vypít samostatně, nebo ho můžete zapít pohankou. Pokud pocítíte silný pocit hladu (obvykle na začátku), můžete před spaním vypít další sklenici kefíru. Možná budete chtít odmítnout pokračovat ve stravě, ale dobrý a hlavně rychlý výsledek vám pomůže pokračovat v hubnutí.

Můžete také, kromě pitné vody (vždy nesycené a ne mineralizované) a zeleného čaje - pak pocit hladu otupí a přírodní džusy dávají opačný výsledek.

Pohanková strava se sušeným ovocem

Velmi často se může objevit nedostatek cukru při dietě, únava a pocit slabosti. Na konci druhého týdne stravy se navíc může pohanka s kefírem nudit. Existuje cesta ven - do kaše přidejte zdravé sušené ovoce: sušené švestky, rozinky, sušené meruňky, jablka. Ale vězte, jak se ovládnout, do kaše by se mělo přidat asi 5-6 kusů sušeného ovoce. Podobnou možností je sladění kaše s medem (stačí jedna čajová lžička).

Jak jíst po pohankové stravě

Nemusíte dlouho říkat a popisovat, že pokud hned po dietě sníte všechno a jen se vrhnete na sladkosti, koláče, pak přirozeně zhubnete (kdo má 8 a kdo má všech 12 kilogramů) se vám vrátí za měsíc nebo dva (může se vrátit více než 12 kg). Proto musíte upravit své menu. Po dobu dvou týdnů, když jste drželi dietu, můžete výrazně snížit chuť k jídlu a už nebudete chtít jíst tak často a tolik. Po dietě je hlavní věcí přestat a nepřejídat se.

Toto je základní pravidlo, které pomůže konsolidovat výsledky. Pokud jste ale najednou snědli více, než potřebujete, udělejte si půstní den, jako je pohanková strava podle jedné ze dvou možností. Bude prospěšné, když mírně snížíte spotřebu sladkostí. Pamatujte také: musíte pít více tekutin (čistá voda i čaj). Dodržováním těchto pravidel nejen upevníte výsledek, ale budete i nadále hubnout.

Výsledky stravy

Výsledky stravy jsou samozřejmě čistě individuální a reakce každého organismu jsou jiné. Tato tendence je obvykle nastíněna: čím větší váha, tím lepší výsledky stravy. Pokud tato strava není pro vás, pak bude výsledek ztracen 3-4 kilogramy. Ale i při drobných poruchách ve stravě, stravě, se můžete bezpečně zbavit 4 až 6 kilogramů (ve většině případů).

Rekordem byl následující výsledek: za dva měsíce člověk ztratil 59 kilogramů (ze 125 na 66). Pokud je váha dostatečně velká, pak můžete zhubnout 15 kilogramů za 14 dní.

Pokud mluvíme o objemech, pak můžete zhubnout o dvě velikosti (to je obvod čtyři centimetry nebo dokonce více). Nadváha je všude, to znamená nejen na bocích nebo břiše, což znamená, že tento typ stravy pomáhá snižovat obvod hrudníku, pasu a boků.

Velmi důležitý aspekt: bude pokožka po takové dietě hodně ochabovat, koneckonců to trvá asi 12 kilogramů? Odpověď bude velmi šťastná - ne! Naopak, kůže bude napnutá.

Kontraindikace pro dietu pohanky

Každá strava má své nevýhody. Při zahájení pohankové stravy se poraďte s lékařem, protože je to opravdu důležité. Chcete-li začít, navštivte terapeuta.

Pohanková strava je kontraindikována pro:

  1. těhotná žena,
  2. kojící matky,
  3. diabetici (jakékoli formy,
  4. lidé vykonávající vysokou fyzickou aktivitu,
  5. vředy a pacienti s problémy trávicího traktu,
  6. hypertenzní pacienti,
  7. lidé zažívající silný stres a deprese,
  8. lidé s ledvinami, srdečním selháním,
  9. lidé, kteří podstoupili operaci břišních orgánů,
  10. v některých případech mohou lidé, kteří odpovídají tomuto popisu, dodržovat pohankovou dietu, ale se svolením a pod dohledem lékaře.

Výhody a výhody pohankové stravy

Nemusíte se omezovat v množství snědené kaše, tj. Kdykoli (ne však 4 hodiny před spaním).

Během diety a hubnutí nebudete pociťovat velké závratě, celkovou únavu, letargii, ospalost, což je často doprovázeno jinými dietami.

Dobrá účinnost a výsledek: v průměru můžete zhubnout více než 7 kilogramů (vyskytly se časté případy, kdy člověk během prvních sedmi dnů zhubl 10 kilogramů najednou).

Vynikající a dokonce velmi vysoká ztráta hmotnosti - pocit lehkosti bude každým dnem silnější a silnější.

Pohanka obsahuje hodně vlákniny, což pomáhá očistit tělo, zejména střeva a játra, a to i během diety.

Ženy! Můžete dokonce snížit výskyt celulitidy!

A další velmi důležitý bod: zlepší se vnější voda pokožky a nehtů, což je téměř nereálné, pokud budete dodržovat různé stravovací návyky. To je způsobeno skutečností, že pohanka obsahuje mnoho vitamínů B, rostlinných bílkovin, což zase normalizuje metabolismus a umožňuje očištění pokožky.

Nevýhody pohankové stravy

Bohužel to není pro každého. Proto se během diety může objevit pocit slabosti, únavy a bolesti hlavy. Nejprve můžete vyzkoušet tuto zkušební verzi: udělejte si den nalačno s pohankovou dietou. Pokud to snadno zmizí, můžete dietu „vyzkoušet".

Tato strava je dostatečně dlouhá, ale velmi účinná - tělo se rychle přestaví a zvykne si na novou stravu a režim. Budete mít prodloužení doby před začátkem přibývání na váze (pokud se začne).

Pohanková strava je z hlediska omezení docela krutá, to znamená, že není různorodá. Můžete použít pouze pohanku a kefír.

Pokud jste tuto dietu vyzkoušeli, ale váha je stále daleko od požadovaných čísel, můžete tuto dietu opakovat až po měsíci. Dříve - kontraindikováno.

Během diety se může krevní tlak snížit.

Pohanka obsahuje hodně bílkovin, které jsou snadno stravitelné. Ale tento protein je rostlinného původu a nemůže být rovnocennou náhradou za ryby nebo maso. Proto se nepokoušejte sedět na takové stravě déle než dva týdny.

Chronická onemocnění se mohou během takové stravy také zhoršit.

Vitamíny spolu s mikroelementy vstupují do těla trochu. Tuto vadu lze napravit užíváním multivitaminových přípravků.